forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080031k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

bipProjekty


Strona główna Patroni Wycieczka do Sztutowa
Wycieczka do Sztutowa PDF Drukuj Email
wtorek, 23 listopada 2021 18:19

15 listopada b.r. uczniowie klas VII/VIII wraz z nauczycielami  Elżbietą Trzcińską, Katarzyną Czapiewską i Marzeną Muchowską odwiedzili Muzeum   Stutthof w Sztutowie. Głównym celem wyjazdu było kształcenie postaw patriotycznych, szacunku do treści i symboli związanych z Holocaustem, a także poznanie miejsca kaźni mieszkańców naszego terenu.

Muzeum  utworzone zostało staraniem byłych więźniów  i na ich cześć, by pamięć o cierpieniu tych ludzi nigdy nie zginęła. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni. Teren miejsca pamięci obejmuje także rekonstrukcję krematoriów, puste już dziś pola tzw. Nowego Obozu i Obozu Żydowskiego, a także pomnik monumentalny autorstwa byłego więźnia i żołnierza AK Wiktora Tołkina.

Wielu z nas w historii swojej rodziny odnajduje tragiczne losy swoich krewnych, niektórzy z nich oddali życie właśnie w tym miejscu. Cześć ich pamięci!

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.